Sdílet

Tweet

Goodgame Galaxy

Goodgame Galaxy

Podíváme-li se na podobu dnešního internetu, tak se za poslední desetiletí radikálně změnila. Již dávno není hlavním účelem sdílet informace. Nyní jde především o nekončící zábavu všech možných žánrů. Není se proto čemu divit, že se s online hrami přímo roztrhl pytel. Rostoucího boomu hodlalo být součástí i Goodgame studio, jemuž se nástup na scénu náramně povedl. Sázka na originálně laděnou grafiku se ukázala jako správná a hry této společnosti se v hlubokých vodách internetu neztratí. Jejich Galaxy sice nepatří zrovna k nejznámějším, to však nesnižuje její kvality. Pro milovníky sci-fi žánru a potažmo strategií by mělo být vyzkoušení povinné. Jen tak si může člověk udělat obrázek o možnostech tohoto kousku.

Vesmír ani zdaleka není bezpečným místem pro život. Lidstvo již dávno není odkázáno na svou modrou planetu a expandovalo do širokého vesmíru. To sebou však přineslo nejedno úskalí. Při svých toulkách jedna s expedic narazila na rasu Goroků. Jejich reakce na nezvaného hosta byla prosta, vyhladili vše, co nemělo s jejich rasou společné rysy. A obdobný osud by nejspíše čekal celé lidstvo, kdyby předsunuté základny nesváděly každodenní boje proti výpadům Goroků. Jedna taková základna po posledních bojích utrpěla těžké ztráty a není vůbec jisté, zda dokáže odolat dalšímu útoku. To vedlo současného velitele k rezignaci a ke slovu se dostává nová krev, my. Naším prvotním cílem je obnovit chod základny a hned poté se vydat Gorokům oplatit stejnou mincí.

Hra tak kombinuje nutnost rozhodovat o stavbě potřebných modulů základny, které jsou na sobě navíc do jisté míry závislé. Přítomnost jednoho v blízkosti druhého ovlivňuje zvýšenou produkci atd. A na produkci surovin závisí, kolik jsme schopni vyprodukovat bojových jednotek, s nimiž můžeme útočit na základny Goroků, potažmo i ostatních hráčů. Gorokové totiž nejsou ani zdaleka jediným nebezpečím. Lidstvo se rozpadlo na menší skupiny sdružující se pod křídly tří firem. Mezi nimi samozřejmě panuje řevnivost. Není tak nic neobvyklého, že se jednotlivé klany pouštění do otevřených válek s nejistým koncem. Goodgame Galaxy možná nepatří k nejprofláknutějším hrám tohoto studia, ale jak již bylo zmíněn, má co nabídnout.

World of Warplanes

Hráči nově dostávají příležitost usednout do kokpitu bojového letadla a změřit síly s dalšími v multiplayrových bitvách na mapách inspirovaných skutečnými válečnými lokacemi. Ve World of Warplanes ničíme letadla nepřátelského týmu i předem vytipované pozemní cíle, k čemuž nám slouží stíhače, těžké stíhače a bombardéry z výzbroje hned několika národů, jejichž výčet je neustále rozšiřován.

Mahjong zdarma

Jste-li milovníci logických her, dozajista si nenechte ujít tuto původem čínskou hru založenou na postupném odstraňování stejných kamenů z hrací desky. Na stránkách mahjong online naleznete nejednu variaci této oblíbené deskové hry.