Sdílet

Tweet

Goodgame Jump Jupiter

Goodgame Jump Jupiter

V dnešní době se fantazii meze nekladou. Díky propracovanému virtuálnímu světu se alespoň na chvíli můžeme proměnit v chrabrého rytíře, neohroženého vojevůdce či nebezpečného po zuby ozbrojeného vojáka. Do jisté míry se poté může zdát, že v moderní době dokonale grafických her již není prostor pro kousky, s nimiž jsme se mohli setkávat před dvaceti lety. Ale opak je pravdou, stále se najdou tací, co si s oblibou nostalgicky zavzpomínají při nějaké té skákačce. Jeden takový kousek můžeme vidět i v podání Goodgame studia. To se inspirovalo legendárním Super Mariem, jehož převedla do svého pojetí. Dobrodružství v Jump Jupiter právě začíná. Takže se připoutejte, čeká nás tvrdý náraz.

Ne nebojte, doma vám nic nehrozí, zato náš hrdina nemá zrovna nejšťastnější chvilku. Jeho dobrodružství v hloubkách vesmíru skončilo trochu dřív, než si představoval. Jeho raketa tvrdě dopadla na povrch Jupiteru. První ohledání místa nehody značí, že by měla jít opravit, tedy pokud budou k dispozici všechny klíčové součástky. Ty jsou v tuto chvíli rozptýlené po celém Jupiteru i jeho přilehlých měsících. Nezbývá tedy nic jiného, než navléci skafandr a vydat se vstříc nebezpečné planetě. A můžeme si být jistí, že proklouznout všemi nástrahami nebude vůbec snadné. Naštěstí na nás během putování čekají záchytné body, které slouží zároveň pro upgrade postavy. Než projdeme až na samotný konec cesty, nebude tím vystrašeným astronautem, co s knedlíkem v krku začal čelit prapodivným tvorům obývajícím tento svět.

Styl hry bez debaty kopíruje již zmíněného Maria a není tak potřeba nějak podrobněji popisovat, co od této hry očekávat. Jedinou velkou změnou je možnost se na mapách potkávat s dalšími hráči. Nejsme totiž jediní, kdo se vstříc nepřízni osudu vydali. A v první chvíli není vůbec jisté, co od nečekaného souseda očekávat. S dalším hráčem můžeme totiž spolupracovat v naději rychlejšího postupu, ale stejně tak se můžeme dočkat nějakého klacku pod nohama. Zbraně primárně určené pro eliminování zákeřných potvor lze totiž stejně účinně použít i proti ostatním hráčům. Každý si tak může zvolit, jakým stylem ke své hře přistoupí. Zda pojede sólo, bude pomáhat či spíše škodit. A jelikož lze Goodgame Jump Jupiter hrát zcela zdarma, není sebemenší důvod trochu nezavzpomínat na staré zlaté časy.

World of Warplanes

Hráči nově dostávají příležitost usednout do kokpitu bojového letadla a změřit síly s dalšími v multiplayrových bitvách na mapách inspirovaných skutečnými válečnými lokacemi. Ve World of Warplanes ničíme letadla nepřátelského týmu i předem vytipované pozemní cíle, k čemuž nám slouží stíhače, těžké stíhače a bombardéry z výzbroje hned několika národů, jejichž výčet je neustále rozšiřován.

Mahjong zdarma

Jste-li milovníci logických her, dozajista si nenechte ujít tuto původem čínskou hru založenou na postupném odstraňování stejných kamenů z hrací desky. Na stránkách mahjong online naleznete nejednu variaci této oblíbené deskové hry.